آموزش

۷ نشانه‌ عجیب موفقیت (قسمت دوم)

در قسمت اول مقاله «۷ نشانه عحیب موفقیت» خواندید:

تا به حال شده بر سر دوراهی قرار بگیرید و نسبت به وضعیتی که در آن هستید، حس عدم امنیت و اطمینان داشته باشید؟ ممکن است حتی آرزو کنید ای کاش در موقعیت دیگری قرار می‌گرفتید… در این‌جور مواقع شاید احساس کنید زیاد قوی، باهوش یا بااستعداد نیستید و این عدم امنیت به‌خاطر نقص شماست. اما در کمال تعجب، طبق شواهد این نوشته، در ادامه خواهید فهمید که اتفاقا تجربه چنین احساساتی یعنی شما در مسیر درستی قرار گرفته‌اید!

قبل از هرچیز بدانید که رسیدن به این احساسات، طبیعی است و جایی برای نگرانی باقی نمی‌گذارد. درواقع وقتی باید نگران شوید که دست از به چالش کشیدن خود برداشته و زیاده از حد از خود و موقعیت‌تان رضایت داشته باشید. این رضایت اغراق‌شده، باعث می‌شود فکر کردن به رویاهای بزرگ را متوقف کنید.

حالا در این نوشته با ۴ نشانه آخر از ۷ نشانه عجیب موفقیت آشنا می‌شوید. این ویژگی‌ها از این جهت عجیب به نظر می‌رسند که در نگاه اول شبیه به موانع موفقیت هستند اما کم‌کم به‌عنوان نویددهنده موفقیت از شما استقبال می‌کنند.

4. همدلی هنوز در شما بیدار است و شادی دیگران را جشن می‌گیرید

آدم‌های موفق معمولا فقط به خودشان نگاه نمی‌کنند. هیچ موفقیتی تنهایی به دست نمی‌آید. موفقیت همیشه اثر جمع‌اندیشی و کار گروهی است. اگر هم‌‌گروهی‌های خوبی با مهارت‌های مناسب دارید که با هم همدل و یکرنگ هستید، این یعنی همین حالا هم در مسیر خوبی قدم برداشته‌اید.

فرهنگ جامعه جوری القا می‌کند که انگار محل کار شما میدان جنگ است و دائما باید در حال مبارزه و رقابت باشید. اما رقابت صحیح وقتی معنا پیدا می‌کند که آدم‌ها بتوانند در جریان آن از همدیگر یاد بگیرند. سعی کنید حامی رویاهای دیگران باشید و کمک کنید به خواسته‌هایشان برسند.

۵. تواضع در اولویت رفتارهای شماست

علت توجه زیاد شما به دستاوردهایتان این نیست که به دیگران ثابت کنید چه توانایی‌هایی دارید یا تا امروز چه کار کرده‌اید! شما به دستاوردهایتان اهمیت می‌دهید چون می‌خواهید بهتر باشید؛ نه فقط جلوی چشم مخاطبانتان بله برای خود خودتان. چرا که فرآیند پیش‌رفت شما را فقط خودتان نظاره می‌کنید.

درباره کسب نمره الف و رفتن اسم‌تان روی برد افتخار دانشکده یا مشهور شدن در شبکه‌های اجتماعی صحبت نمی‌کنیم. حرف از بهتر بودن و بهتر شدن در جریان پیش‌رفت است. بهتر بودن تفاوت بسیار زیادی با بهتر ارائه دادن و بهتر نشان دادن دارد.

۶. پول هدف شما نیست و به آن به چشم یک منبع نگاه می‌کنید

شما دنبال پول کلان نیستید و از زندگی هم ماشین لوکس و مهمانی‌های باشکوه یا چیزهای این‌چنینی نمی‌خواهید. شما ارزش موفقیت را بسیار بیشتر از آنچه می‌دانید که با پول ارزیابی شود. بله پول درآوردن بسیار ضروری و ضامن بقاست ولی شما اجازه نمی‌دهید که تبدیل به همه‌چیز شود! پول را برای رشد کسب‌وکار  و ادای دین به همکارانتان می‌خواهید.

۷. اعتقادی به شغل رویایی ندارید و معتقد به سخت‌کوشی هستید

همیشه می‌گویند عشق افسانه‌ای وجود خارجی ندارد. باید گفت که درمورد موفقیت هم این نکته صادق است.در کنار تصوراتی که از شغل رویایی‌ و جایگاه حرفه‌ای‌تان دارید، تلاش کنید که آن را بسازید. موفقیت یک‌شبه افسانه است. برای رسیدن به اهدافتان، کار سخت و تجربه‌ی شکست جزو مواد لازم است. در واقع همین چیزها موفقیت را ارزشمند می‌کنند. اگر موفقیت به‌راحتی به دست می‌آمد، بدون حتی یک روز تلاش و سختی،‌ نمی‌شد به‌راحتی معنای آن را درک کرد.

با همه این اوصاف، یادتان باشد موفقیت همه‌چیز نیست. موفقیت فقط یک لحظه کوتاه است. چیزی که ارزشمند است، عشق و احترامی است که شما به خودتان و دیگران دارید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا